Banner Video
HLAVNÍ_STRÁNKA Video klipy Aktivní na Rajce.net Aktualita Plné hry - Freeware okénko Frustráta Video-slideshow klipy a jiné ke stažení Email : levan@tiscali.cz

iDNES.cz - nejdůvěryhodnější zpravodajský portál
Televizní program 222 stanic
Google Česká republika
Vyhledání spojení - vlaky,autobusy,letadla
Skype - kdekoli na světě
Česká internetová rádia online
Čeho všeho jsme schopni
Uvízněte v síti
Největší nabídka zájezdů českých a německých CK
Letenky - rezervace online
Recenze hotelů - celý svět
Rezervace hotelů v češtině
Rychlý převod měn
Akcie online - Česká republika
Počasí
Současný Gregoriánský kalendář - Česko a jiné
Slovník - Anglie,Německo,Francie,Itálie,Španělsko,Rusko,Latina a Esperanto
Vyhledej a přehrej online - Free Music
Levné telefonování z mobilu a pevné linky
Zobrazení informací o Vaší internetové (IP) adrese

TOPlist
25 years Fuerteventura World Cup Skadarské jezero - Černá Hora Ostrov SantoriniCHORVATSKO - cesta z Bašky Vody, tunelem Sveti Ilija na dálnici A1 směr Zagreb
Dovolená v Chorvatsku končí a čeká vás cesta domů. Podívejte se jak se nejrychleji dostanete na dálnici A1 směr Zagreb. Vyjíždíme z letoviska Baška Voda na Jadranskou magistrálu D8 a projedeme tunelem Sveti Ilija, který je čtvrtým nejdelším tunelem v Chorvatsku (4249 m) po dálničních tunelech Mala Kapela, Sveti Rok a silničním tunelu Učka.
Od 1. ledna 2018 se za průjezd tunelem Sv. Ilija neplatí žádné poplatky.
Délka - length 06:35 min., Format FHD 16:9
Filmový klip "Chorvatsko - Baška Voda - tunel Sv. Ilija - dálnice A1 směr Záhřeb":


CHORVATSKO 2013 - Makarska, Brela a hotel Soline
Makarská riviéra - slunná perla dalmátského pobřeží s průzračným Jaderským mořem. Letovisko Brela je považováno za jedno z nejluxusnějších v Chorvatsku. Hotel Soline splňuje i velmi náročné požadavky na služby a ubytování. Už v 60. letech si zde udělali letní sídlo Aristoteles Onassis a Jacqueline Lee Bouvier Kennedy Onassis. Další známé osobnosti jako Mick Jagger, Penélope Cruz, Jean Reno, Tom Cruise či Bill Gates na sebe nenechali dlouho čekat. Půldenní nebo celodenní výlet lodí podél pobřeží či na okolní ostrovy, spojený s ochutnávkou místních specialit je nezapomenutelným zážitkem.
Délka - length 07:31 min., Format DV 16:9
Filmový klip "Chorvatsko 2013 - Makarska, Brela a hotel Soline":CHORVATSKO 2013 - cesta autem z Bašky Vody do Dubrovníku
Dubrovník (latinsky a italsky: Ragusa) je chorvatské přístavní město, které se nachází na jihu Dalmácie. Je exklávou Chorvatska (jakož i Evropské unie), která je od zbytku území Chorvatska oddělena krátkým úsekem pobřeží patřícím Bosně a Hercegovině (s hercegovským letoviskem Neum). Od roku 1979 je město zapsáno na seznam UNESCO. V tom „pravém“, tedy historickém Dubrovníku, trvale žije jen pět tisíc lidí. Je to vlastně jen jedna velká pěší zóna s třistametrovou promenádní třídu Stradun. Třemi vstupními branami totiž nesmí projet žádné soukromé auto. Zásobovací vozidla sem smějí vjet jen časně ráno, přes den jsou povoleny už jen tři výjimky - sanitky, hasiči, svatebčané.
Délka - length 11:32 min., Format DV 16:9
Filmový klip "Chorvatsko 2013 - autem z Bašky Vody do Dubrovníku":


CHORVATSKO 2013 - cesta přes Maďarsko po 81, tunel Sveti Ilija, Brela - hotel Soline
Chcete cestovat autem do Chorvatska bez stresů a v naprosté pohodě?
Tady máte návod jak na to. Především pro ty, kteří cestují z Moravy do oblasti Makarska je výhodné použít trasu po D2 přes Bratislavu, v Maďarsku se vyhnout Budapešti exitem 115 z dálnice M1 na 81 kolem Székesfeherváru a zpět na dálnici M7 na hraniční přechod Letenye (HU) - Goričan (HR). Potom už je to jednoduché. V Chorvatsku po dálnicích A4, A3 a A1 se dostanete pohodlně na Makarskou riviéru. Cestu podstatně usnadní nový tunel Sveti Ilija pod Biokovem (exit z A1 na Zagvozd). Nesjíždíte již tedy na Šestanovac. Pokud si na mýtné bráně za Goričanem, případně u Varaždinu, zakoupíte chytrou elektronickou krabičku ENC (elektronička naplata cestarine) projíždíte mýtné brány bez čekání a ještě ušetříte na mýtném skoro 22 procent oproti platbě v hotovosti. Mýtné za jedno projetí tunelu Sveti Ilija jedním směrem (září 2013) bylo 20 kun ale kdo měl krabičku ENC zaplatil pouze 10 kun. Krabička je přenositelná mezi vozidly stejné kategorie, můžete ji tedy zapůjčit přátelům a lze ji dobít kdykoliv přes internet. Funguje dokud se nevybije baterie, prý až 4-5 roků. Více informací najdete na www.hac.hr stránkách.
Délka - length 17:13 min., Format DV 16:9
Filmový klip "Chorvatsko 2013 - přes Maďarsko po 81, tunelem Sv. Ilija, cíl Brela ":

FUERTEVENTURA - Corralejo - Smrt v dunách?
Na severovýchodním pobřeží ostrova Fuerteventura se rozkládá jedno z nejživějších prázdninových středisek – Corralejo. Zajímavou atrakcí Corraleja je asi 3 km vzdálený přírodní park Parque Natural de las Dunas de Corralejo, pro který jsou typické písečné duny, které vytváří dojem, že jste se právě ocitli na saharské poušti.
Délka - length 02:42 min., Format DV 4:3 (16:9)
Filmový klip "Smrt v dunách?":

Třeboň, 19. listopad 2012 - rybáři z Rybářství Třeboň začínají s výlovem rybníka Svět.
Byl vybudován Jakubem Krčínem z Jelčan v 70. letech 16. století pod názvem Nevděk.
Svět je desátý největší rybník v Jihočeském kraji a čtrnáctý v celé České republice. Nachází se na jižním okraji Třeboně, přesně na 49. rovnoběžce.
Dvakrát lomená hráz je dlouhá 1400 m, vysoká 7,5 m. Vodní plocha má rozlohu 201,5 ha. Celkový objem zadržené vody činí 3,325 mil. m3. Dosahuje hloubky 3 m a leží v nadmořské výšce 436 m.
Délka - length 06:32 min., Format DV 16:9
Filmový klip "První zátah - výlov rybníka Svět v Třeboni 2012"
(First shot - haul of fishpond Svet in Trebon 2012):


Advent Třeboň 2012 - náměstí T. G. Masaryka a rozsvícení vánočního stromu.
Adventní hospodářský trh na Masarykově náměstí, zvonkový průvod od Roháče, slavnostní rozsvícení vánočního stromu a koledy v podání dětí z mateřské školy Sluníčko v Třeboni a z folklórního souboru Ráček ZUŠ Sezimovo Ústí.
To všechno obsahovala pozvánka na zahájení Třeboňského adventu v sobotu 1. prosince 2012. Nakonec nechyběla ani krásná "Tichá noc, svatá noc".
Délka - length 02:57 min., Format FHD 16:9
Filmový klip "Vánoční Tichá noc" (Christmas Silent Night)
(Trebon 2012 - Christmas-tree shining and Xmas starts) :Nizozemí - Amsterdamské grachty, mnoho kol a mostů, květin a Rembrandtových obrazů
Od r. 1795 je Amsterdam hlavním městem Nizozemí. Leží na řece Amstel a sítí důmyslných kanálů (grachtů) a průplavů je spojen se Severním mořem a řekou Rýnem. Tři nejznámější kanály se nazývají Herengracht (kanál pánů), Kaizersgracht (kanál císařů) a Prinsengracht (kanál princů). Celé město je postaveno na dřevěných kůlech, zaražených až 18 m do hloubky, které zpevňují bahnité podloží. Centrem města je náměstí Dam v jehož středu se tyčí 22 m vysoký Národní pamatník a je zde taky muzeum voskových figurín Madamme Tussaud.
Délka - length 08:07 min., Format FHD 16:9
Filmový klip "I am Amsterdam" (I am Amsterdam and Canal Cruise):

Srpen 1968 - zrada, invaze a okupace po hodinách
V noci z 20. na 21. srpna vojska pěti zemí Varšavské smlouvy (SSSR, PLR, NDR, MLR a BLR) překročila čs. hranice. Tento bezprecedentní čin ukončil naděje „Pražského jara“ na obrodný proces v naší zemi na dlouhých 20 let.
Délka - length 30:21 min., Format DV 4:3 (16:9)
Filmový klip "Srpen 1968 - zrada, invaze a okupace po hodinách":Třeboňské fantasie a lázně Aurora
Několik pohledů do historického města, které proslavil především Petr Vok, jako poslední z rodu Rožmberků na zámku v Třeboni a do jednoho z nejmodernějších léčebných a relaxačních komplexů v Evropě - slatinných lázní Aurora.
Délka - length 05:04 min., Format DV 4:3
Filmový klip "Lázně Aurora" (Trebon's phantasy and Spa Aurora):


PETRA - skalní město, jeden z divů světa, Jordánsko
Skalní město Petra bylo založeno asi roku 2500 př.n.l. Na vrcholu bylo za vlády Nabatejců, kteří udělali Petru svým hlavním městem. V roce 106 n.l. ho dobyli Římané, poté bylo částečně opuštěno po ničivém zemětřesení a jeho sláva postupně bledla. Ve 14. století bylo zapomenuto úplně.
Petru nově objevil švýcarský badatel Johann Ludwig Burckhardt v roce 1812.
7. července 2007 se skalní město Petra zařadilo mezi nových 7 divů světa.
Délka - length 05:00 min., Format DV 4:3
Filmový klip "Město mrtvých Petra" (The Necropolis Petra):

KLAMY REKLAMY na STODOLNÍ ulici v Ostravě
Na proslulé Stodolní ulici v Ostravě lze zažít neuvěřitelné věci.
Tou hlavní jsou živé koncerty. Mekkou těchto akcí byl vždy hudební klub Boomerang, který založili
15. prosince 2000 Zlata Holušová a Vláďa Koval. Na zdejším pódiu se objevila řada tuzemských, ale i zahraničních kapel a interpretů. Za zmínku stojí Kryštof, Laura a její tygři, Southpaw, Roe-Deer, Skyline, Sunshine. Ze zahraničních hostů například Transglobal Underground, Papaya Paranoia, Carvin Jones a další. Hudební klub Boomerang tvořil jedinou koncertní klubovou scénu na Stodolní ulici. Každoročně zde proběhlo více než 120 koncertů. V roce 2007 z mnoha důvodů ukončil svou činnost jako hudební klub. Dramaturgie, v mírně pozměněné podobě, se přestěhovala do sousedního klubu Templ.
V lednu 2007, jako velice očekávaný host finále Boom Cupu, zahrála v klubu Boomerang po nekonečné čtyřleté pauze kapela KLAMY REKLAMY v čele s frontmanem Igorem Vašutem. Nabídla recept, jak přežít ve zběsilém světě za pomoci písniček a chytrého, někdy i hodně černého humoru.
Ve filmu máte ojedinělou možnost zhlédnout záznam části tohoto koncertu, protože kapela v tomto složení bude zřejmě koncertovat již velmi sporadicky.
Délka - length 05:27 min., Format DV 4:3
Filmový klip "Stodolní - KLAMY REKLAMY" s názvem "DJ holka" (DJ Girl):


ČERNÁ HORA - Montenegro - perla jižního středomoří
Nezávislý stát teprve od 3. června 2006 a 192 člen OSN od 28. června téhož roku. Černá Hora byla prohlášena „ekologickým státem“ se čtyřmi národními parky: Lovčen, Biogradska Gora, Skadarské jezero a Durmitor.
Budva a Bečiči, to jsou nejvýznamnější a nejvyhledávanější plážová letoviska v Černé Hoře. Sveti Stefan, kdysi rybářská vesnice černohorského rodu Paštrovićů, je nyní nejluxusnějším a nejzajímavějším hotelovým městečkem na východním pobřeží Jadranu. V 70. letech do legendární vily "118" jezdily odpočívat takové celebrity jako Sylvester Stallone, Sophia Loren, Richard Burton, princezna Margaret, Marilyn Monroe, Willy Brandt, Bobby Fischer, Boris Spassky, Sophia Loren a Carlo Ponti, Monica Vitti, Ingemar Stenmark, Kirk Douglas, Jonathan Miller a Claudia Schiffer.
Od 1. července 2010, po více jak tříleté přestávce, je Sveti Stefan opět přístupný veřejnosti a první desítka rekonstruovaných vil očekává své hosty.
Délka - length 04:18 min., Format DV 4:3
Filmový klip "Ostrov Sveti Stefan - romantická procházka" (Romance on Sveti Stefan):ČERNÁ HORA - Skadarské jezero a kostel St. Nicholas
Skadarské jezero na černohorsko-albánských hranicích, jehož necelé dvě třetiny náleží Černé Hoře a více než jedna třetina Albánii je od r. 1983 národním parkem a je největším jezerem na Balkáně.
Na Skadarském jezeře, na Vranjinském ostrově, se nachází jeden z nejstarších srbských ortodoxních kostelů v Černé Hoře, kostel Sv. Mikuláše, který byl součástí kláštera St. Nicholas, vybudovaného ve 13. století a později zničeného v mnoha válkách. Existující kostel Sv. Mikuláše, postavený na ruinách, pochází z 19. století.
Délka - length 03:22 min., Format DV 4:3
Filmový klip "Leknínovým kanálem z Virpazaru na Skadarské jezero"
(Cruise from Virpazar by waterlilies canal to Skadar Lake):

Kalamita - Zasněžený Silvestr 2005
I v Ostravě-Výškovicích bylo toho rána hodně sněhu. Zima jakou dokázal nakreslit jen Josef Lada. Opravdu to není zpráva rádia Jerevan typu : "Měli jsme takovou úrodu obilí, že jste v mlze od klasu ke klasu netrefili". Toho rána bylo opravdu tolik sněhu, že když jste do něj hodili jezevčíka tak už jste ho nenašli. Řidiči museli předvést někdy až kaskadárské výkony aby jeli tam a ne jinam. Ne vždy se obešli bez pomoci.
Délka - length 04:39 min., Format DV 4:3
Filmový klip "Mozart pod peřinou" (Mozart under snow duvet):

FRANCOUZSKÁ RIVIÉRA - Côte d'Azur, Port Grimaud a Saint Tropez"
"Francouzské Benátky", tak je nazýváno Port Grimaud, unikátní městečko na poloostrovech a ostrůvcích, bez automobilového provozu, ve francouzském departmentu Var v regionu Provence. Port Grimaud, ležící v zálivu Saint Tropez, byl vybudován v letech 1962-66. Dopravu uvnitř obstarávají malé loďky a motorové čluny, které si zde turisté mohou pronajmout. Hned za jeho branami podél rozlehlé písečné pláže se rozprostírá luxusní, dobře vybavený, čtyřhvězdičkový kemp Les Praires de la Mer.
St. Tropez - Milionářská zátoka a četnická stanice, Ste.Maxime, Ramatuelle, parfumerie v městečku Eze, Nice, Cannes - se svým filmovým festivalem, Monte Carlo - Casino a přístav, kde vede trať FORMULE 1, to vše, spolu s vůní levandule, jsou dostupné skvosty Azurového pobřeží.
Délka - length 05:02 min., Format DV 4:3
Filmový klip "Přístav Saint Tropez" (Cruise from Port Grimaud to Saint Tropez):


FUERTEVENTURA - oáza Atlantického oceánu, Kanárské ostrovy
Fuerteventura je nejdelší a druhý nejrozlehlejší (1 659 km2 včetně 467 ha přilehlého ostrova Lobos) z Kanárských ostrovů. Vzdálenost, která dělí Fuerteventuru od pobřeží Afriky, je o něco menší než 100 km. Díky ohromným zářivě zlatavým plážím s nafoukaným jemným saharským pískem a tyrkysově modré průzračné vodě se tu budete cítit jako v ráji. Výborné podmínky pro windsurfing a kiteboarding umožňují každoročně na Playa de Sotavento pořádat jeden ze závodů mistrovství světa PWA Windsurfing Grand Slam, který organizuje světoznámé René Egli Center.
Délka - length 04:00 min., Format DV 4:3
Filmový klip "Výlet luxusní plachetnicí MAXI" (Easy Ride with MAXI):
KRÉTA - kolébka dějin evropské kultury
Právě sem podle starořeckých mýtů unesl všemocný Zeus v podobě býka krásnou Európu. Právě tady se před čtyřmi tisíci let zrodila evropská civilizace a kultura. Na přelomu 3. a 2. tisíciletí př. n. l. Minojští vládcové odsud vládli prakticky celému Středomoří. Legendární palác Knóssos, slavný minojský labyrint, jak je palác také nazýván, dokonalý vodovodní systém, teplá voda v koupelnách, splachovací klosety a kanalizace, to vše svědčí o vyspělosti národa jehož éra se začala uzavírat okolo roku 1450 př. n. l. Předpokládá se, že tehdejší vulkanický výbuch ostrova Strongýle (dnešní Santorini) způsobil obří tsunami. Mohutná vlna narušila život na Krétě takovým způsobem, že se minojská civilizace z této rány už nevzpamatovala. Zánik historikové datují kolem roku 1.000 př. n. l.
Délka - length 02:43 min., Format DV 4:3
Filmový klip "Plavba lodí na ostrov Santorini" (Cruise to Santorini):