Banner_Hry
HLAVNÍ_STRÁNKA Video na DVD Aktivní na Rajce.net Aktualita Plné hry - Freeware okénko Frustráta Video-slideshow klipy a jiné ke stažení Email : levan@tiscali.cz

iDNES.cz - nejdůvěryhodnější zpravodajský portál
Televizní program 222 stanic
Google Česká republika
Vyhledání spojení - vlaky,autobusy,letadla
Skype - kdekoli na světě
Česká internetová rádia online
Čeho všeho jsme schopni
Uvízněte v síti
Největší nabídka zájezdů českých a německých CK
Letenky - rezervace online
Recenze hotelů - celý svět
Rezervace hotelů v češtině
Rychlý převod měn
Akcie online - Česká republika
Počasí
Současný Gregoriánský kalendář - Česko a jiné
Slovník - Anglie,Německo,Francie,Itálie,Španělsko,Rusko,Latina a Esperanto
Vyhledej a přehrej online - Free Music
Levné telefonování z mobilu a pevné linky
Zobrazení informací o Vaší internetové (IP) adrese

TOPlist
Plné hry - Freeware LOGO
Fun and Bullets - freeware Plane Arcade - freeware Air Assault 2 - freeware Dungeon Rider - freeware Egyptoball - freeware Go Piggo go ! - freeware Knight's Gambit - freeware Mad Race - freeware Monster Truck Challenge - freeware Moorhuhn Kart 3 - freeware Shark Attack - freeware The Great Settlement - freeware Tibet Quest - freeware
Air Shark - freeware Turtix - freeware Magic Encyclopedia. First Story - freeware Alice Magical Mahjong - freeware Alex Gordon - freeware Mah Jong Quest III - freeware Jane Angel: Templar Mystery - freeware
Fun and Bullets - hodnocení čtenářů 81 %, 16 MB
Fun and Bullets získává plusové body za svou zábavnost. Hrací plochu oživují farmová zvířata jako psi v ohradě, slepice u kurníku nebo odolní pštrosi, kteří slouží zároveň jako bloky. Roli teleportů zase nahrazují krtince, do kterého na jednom konci kulička spadne a druhým vypadne. Tím vyženete z domova poloslepého krtka, který začne bezcílně bloumat po ploše. Humorně zpracovány jsou i doprovodné animace, menu a další prvky. Rozhodně se na to dívá mnohem lépe, než když musíte sestřelovat jen různobarevné kostky. V pozdějších fázích hry se z nevinných zvířátek stávají krvelačné potvory, objevují se třeba duchové nebo čertíci, kteří po vás střílí ohnivé koule. Celé prostředí je ve 3D a grafika je na vysoké úrovni.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Plane Arcade - hodnocení čtenářů 93 %, 4,33 MB
Plane Arcade je vynikající letecký simulátor pocházející z dílny česko-slovenských 3D Games. Jeho stěžejní částí je "Kampaň", která obsahuje rovnou patnáctku akcí nabitých misí, ve kterých máte za úkol zničit pozemní a vzdušné cíle. V levém dolním rohu máte k dizpozici radar, na němž vidíte cíl vaší cesty, letadla, která vás ohrožují a domovskou základnu, kde se budete často vracet. Nemusíte se ani bát, že by byly prostory nad nimiž přelétáte pouhé nevyplněné travnaté pláně, to ani náhodou. Vše je zaplněno rozličnými domy a ještě dozdobeno porostem stromů. Vizuální stránka je naprosto bezchybná a přidáte-li si k tomu ještě opravdu vydařené zvuky a hudbu perfektně podkreslující pozadí a ještě více umocňující onu velice vydařenou atmosféru, budete mít o kvalitách tohoto titulu jasno.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Air Assault 2 - hodnocení čtenářů 79 %, 22 MB
Po všech stránkách dokonalý akční projekt. Tato hra může směle útočit na pomyslný trůn ve vesmírném akčním žánru. Vysoký detail, promyšlený a měnící se 3D terén s celou řadou detailně vytvořených jednotek, bonusový systém. Setkáte se jak s propracovanými a dobře ozbrojenými helikoptérami a stíhačkami, tak i pozemními tanky a dalšími obrněnými vozy. Složení jednotek se bude nustále vylepšovat a obohacovat spolu s měnícím se okolním prostředím. Air Assault 2 je vynikajícím projektem, kterých je na freeware scéně doslova jako sůl.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Dungeon Rider - hodnocení čtenářů 82 %, 16,7 MB
Zajímavá hratelnost, po technické stránce zpracováno ve třech rozměrech, snímáno pohledem z boku s trochu natočenou a dynamickou kamerou, která vám nikdy neubírá potřebnou viditelnost, vše zabírá z výhodných úhlů a vy tak máte přehled o tom, co se děje v okolí. Čekají na vás různé hrady, design misí a masivní kamenné plošinky. Narazíte také na žebříky, lana, zrádné mosty, masivní kamenné dveře a klíče odemykající další část levelu. Jde o zajímavou hru ve velice kvalitní grafice, za kterou se firma GameTop rozhodně stydět nemusí.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Egyptoball - hodnocení čtenářů 79 %, 10,7 MB
Egyptoball je již podle názvu zasazen do atraktivního světa starověkého Egypta. V útrobách obrovských pyramid míčkem ničíte zdobené vázy, všemožné tajemné bedny, sarkofágy z nichž vypadávají bonusy a magické předměty, které upravují vlastnosti odrážecí pálky nebo kuličky. Míčky určitých barev dokáží spustit ničivou lavinu, jež vyčistí polovinu herní plochy. Aby toho nebylo málo, některé bonusy promění vaši pálku ve střeleckou věž. Egyptoball tak obsahuje všechny esence, které hráč od arkanoidu může očekávat. To vše podtrhuje výborná grafika, jak je tomu u GameTopu nepsaným pravidlem.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Go Piggo go - hodnocení čtenářů 80 %, 5,51 MB
Nádherná grafika, všude sníh, na řece dokonalý led, jen tu a tam nějaký hodný rybář vyřízl rybám do ledu průduchy. Prasátko na bruslích chce přebruslit až na konec dráhy a přitom naráží do překážek, pomalu se zvedá a čas běží. Není to jednoduché, do cesty se mu pletou různé hroudy sněhu, občas taky trčí z vody kus kmene nebo celý strom. Sbírá různé ikonky a každá ikonka má jinou bodovou hodnotu. Za noviny Bild dostanete deset sekund navíc, losy německé televizní loterie vám přinesou rovných padesát bodů, sněhulák sto bodů. Lékárnička se hodí v případě, že spadnete do díry v ledu. Pokud lékárničku nemáte, hra skončí, pokud ji máte u sebe, můžete pokračovat dál. Energy drink vás na chvíli urychlí, ovšem vezmete-li si místo něj sklenici vína, najednou se motáte a na ovládání se vám prohodí směr. Na hře je vidět nezaměnitelný rukopis autorů Moorhuhna, firmy Phenomedia.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Knight's Gambit - hodnocení čtenářů 77 %, 14,5 MB
Pěkný šachový remake nazvaný Knight's Gambit, vyznačující se velmi pěknou grafickou stránkou jako u jiných projektů MyPlayCity. Při instalaci je dobré odškrtnout instalaci dodatečného software v podobě lištičky autorů do vašeho prohlížeče. Na výběr máte mezi dvěma pohledy – 2D a 3D. Výhody jsou jasné a D pohled výrazně lépe vypadá. Pro hraní ale budete většinou používat jednodušší a méně atraktivní 2D pohled. Hra má dost vysoko postavenou laťku počítačového oponenta, kterému asi bez předešlých zkušeností z hraní nebudete stačit. Na druhou stranu pořád je tu možnost zahrát si ve dvou na jednom počítači nebo využít možnost síťové hry.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Mad Race - hodnocení čtenářů 72 %, 37,7 MB
Důraz na detail, herní mód Quick Race a Tournament, za první místo odemykáte nové trati a závodíte s jasnou motivací. Ale nebude to až tak snadné... Nové auto koupíte za peníze, které nasbíráte až závoděním. Cestování klikatými cestami není to jediné, co na vás čeká. Důležitá je také destrukce protivníků. Divoké narážení, vytlačování ze silnice, reálně odpadávající plechy a kousky auta. Stejně tak je dobře zpracovaná střelba, omezené projektily, olejové stopy či bomby na silnici. To vše do sebe zkrátka pasuje a zapadá, čemuž odpovídá i umělá inteligence nepřátel na dosti vysoké úrovni. Umí se bránit, uhýbat a sami využívat zbraní k jejich prospěchu. Mad Race je bez přehánění jeden z nejlepších a především nejzábavnějších simulátorů.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Monster Truck Challenge - hodnocení čtenářů 72 %, 41,1 MB
Silné stroje, umělé rampy, plně 3D závodní hra, několik různých šílených tratí s překážkami, které jsou ale pro motivaci hráče zpočátku uzamčené. Začínáte tedy s jedinou tratí a stejně tak i s jediným vozítkem. Pokud dokážete nasbírat potřebný počet medailí, dostanete se k dalšímu hernímu obsahu. Důležité je uvědomit si, jak vlastně medaili v takovém závodě lze získat. V Monster Truck Challenge jde především o čas a tedy trať co nejrychleji projet. Limity jsou známy hned od začátku a jsou zobrazeny na horní straně obrazovky. Terén je přírodní a většinou písčitý a už sám o sobě značně kopcovitý, což vás často vyhazuje do vzduchu a nutí korigovat let auta tak, abyste nepřepadli na střechu a neztratili cenné sekundy. Monster Truck Challenge je opět vynikající hrou jako jsme již u projektů ze stáje GameTop zvyklí. Grafika je jedním slovem vynikající, detailní a zajímavá. Zkrátka a dobře milovníci simulátorů by neměli ani na moment zaváhat.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Moorhuhn Kart 3 - hodnocení čtenářů 89 %, 63 MB
Slepičky usedají do stylové motokáry a spolu s dalšími postavami se utkávají v arkádových závodech. V tomto demu si zajezdíme na jedné trati, tematicky laděné do pravěku. Přesto burácí klasické benzínové motokáry. Na trase narazíme na pravěkou vesničku, v dálce pracuje brontosaurus a pěkná pasáž vede skrz kostru nějakého velkého dinosaura. Nechybí ani průjezd tmavým tunelem se sípajícím monstrem. Za jezdce si můžete vybrat slepičku Moorhuhna, žabáka Krota, chlupaté gorily, trojokého aliena nebo dýňového strašáka. S každým se hraje trochu jinak. Někdo je rychlejší, někdo lépe zatáčí, u někoho je výhoda vidění ve tmě, což oceníte především v tunelu. Závod se jede na tři kola a sbíráním krabiček sešlete na soupeře za vámi nějakou tu pohromu, zápalnou minu, padající kamení atd. Na několika místech najdeme i tradiční zrychlovací rošty. Profesionální zpracování firmou Phenomedia je založeno na perfektní trojrozměrné grafice, která v sobě nezapře porci humoru v animacích postav a okolního prostředí. Chytlavá hudba jako z Chaplinovy grotesky vhodně doprovází hašteření v závodním poli.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Shark Attack - hodnocení čtenářů 80 %, 11 MB
Hlavní hrdina Shark Attack sbírá několik artefaktů, jež jsou rozházené v podmořském světě. V každé misi jde o určitý počet předmětů, které musí vložit do vlastní ponorky. Je zde ale řada nepřátel. Ty lze obecně rozdělit na živé a neživé. Ti neživí souvisí s prostředím, kde se postava pohybuje – například kapky kyseliny slézající ze stěny podmořské jeskyně. Takovýchto ale bude spíše poskrovnu a tak přijde řeč na podmořské kraby, chobotnice a jiné korýše. Ty menší z nich dovede hlavní hrdina jednoduše přišlápnout vlastní vahou, na ty větší jsou ale jeho síly příliš slabé a tak se kousků jako jsou monstrózní chobotnice vyplatí jednoduše vybýbat. Někteří podmořští živočichové jsou naopak nápomocní. Řeč je o průhledných či spíše bílých jedincích. Ti zde plní roli klasických odrazových trampolín, vypadají stylově a do celého konceptu perfektně zapadají. Podobně bubliny lze využít jako žebříku a šplhat po nich pěkně nahoru jak se vám zlíbí. Shark Attack je zkrátka klasickým příspěvkem ze stáje GameTopu. Jedná se tedy o hru, které po technické stránce téměř nelze nic vytknout.
Hru si lze stáhnout ZDE .
The Great Settlement - hodnocení čtenářů 72 %, 29 MB
Na vzdálené planetě žije poklidná rasa Orbitků, které však tyran uvěznil do beden v podzemí. Jenom vy jste schopni je osvobodit a umožnit jim bydlet svobodně na povrchu. Settlement patří mezi hry typu Match 3, ve které obvykle musíte spojovat tři stejné symboly, zde jsou to ovšem tři bedny s uvězněnými Orbitky. Bedny nejsou napevno ukotveny v nějaké mozaice, ale padají seshora, odráží se od ostatních a jsou po dopadu různě nahnuté a ledabyle navršeny na sebe. Po každém kole se podíváte do vesnice osvobozených Orbitků, kde jim musíte postavit nové domy, vyslechnout si rozhovory nebo od nich dostanete nějakou tu cenu či pohár za úspěchy. Díky působení gravitace je hra mnohem zábavnější, než přesně nalinkované a předgenerované levely. Větší šanci má náhoda a také váš styl, kdy rozhodujete, kam kterou bedýnku upustíte. Vše ještě podtrhuje originální grafika, kdy jsou Orbitci ztvárněni jako smajlíci, různě se šklebí nebo usmívají, takže symboly se nepletou a celá herní plocha působí živým dojmem. The Great Settlement je po řádce her GameTopu konečně první hrou, u které je vidět, že nebyla dělána jako přes kopírák.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Tibet Quest - hodnocení čtenářů 87 %, 33,5 MB
GameTop přináší novou hru, která je sice čistokrevnou arkádou, ale nechybí jí epické vyprávění v adventurním stylu. Ujmete se role mladé dívky Jane, která pátrá po svém ztraceném otci - dobrodruhovi. Ten na svých poutích sesbíral střípky z tajemné mozaiky, která by vás měla zavést až do bájné tibetské země Shangri-La. Tibet Quest je opět arkádou ve stylu Match 3, ve které budete muset spojovat tři stejné symboly na ploše. Pečlivě budete muset vybírat trojice znaků tak, abyste uvolňovali cestu Jane, která se postupně jednotlivými hracími deskami protlouká. Sbíráte klíče k zámku, vodu k uhašení požáru, postavite vor nebo seženete mačety k prosekání džungle. Hra je díky tomu našlápnutá akcí na maximum. Máte k dobru hodně bonusů, které dokáží cestu odblokovat a postup zrychlit. Najdete ale oblasti, že bez pomoci třeba bomb nebo kladiva jimi neprojdete. Čeká na vás také menší množství meziher, které jsou navíc uprostřed rozehraného levelu. Tibet Quest opět dokázal překvapit svou originalitou. Zakomponování postavičky a klestění cesty vpřed je opravdu pro hardcore hráče. Hře by prospěla jednodušší varianta Match 3 s méně znaky a barvami, kratší levely a méně bonusů. Po grafické stránce je tradičně na vysoké úrovni.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Air Shark - hodnocení čtenářů 82 %, 12,1 MB
S útočnou helikoptérou máte zničit jaderné zařízení teroristické organizace T.I.V.O. Nabídka zbraní vaší helikoptéry je relativně malá, čas od času narazíte na bonusovou zbraň, jako třeba atomovku nebo kazetovou bombu ale vaše základní zbraně se o většinu nepřátel dovedou postarat poměrně s přehledem. Váš postup se budou marně snažit zastavit jak vlny letadel a vrtulníků ve vzduchu, tak konvoje tanků a jeepů na zemi. Dojde i na maniakální protiletecké MLRS a samozřejmě i na pevný flak a SAM věže. K dispozici je deset postupně se odemykajících vrtulníků. Kromě množství útočníků vás mohou zaskočit také hořící ropné věže, přes které není radno si krátit cestu. Celkově je ve hře prý kolem sto druhů nepřátelských jednotek. Největší devíza hry je grafická podoba. Jak už je u her od Free Game Picku zvykem, čeká na vás nádherné a plynulé 3D prostředí přecpané monstrvýbuchy, plameny, kouřem. Obrazovka se otřásá, salva střídá salvu. Provedení je zkrátka profesionální. V porovnání s třeba Crimson Road je hratelnost Air Sharku o dost variabilnější. Více strojů, hezčí krajinka, ucházející bonusy, sem tam nějaký cool boss.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Turtix - hodnocení čtenářů 79 %, 45,5 MB
Turtix, zachránce, pod svým krunýřem skrývá nejedno překvapení. Je to klasická žánrová hopsačka. Většinu soupeřů zneškodníte skokem na hlavu, i když tentokrát je musíte v omráčení ještě nakopnout. Ale najdou se i takoví soupeři, na které jsou vaše útoky zcela neúčinné. Během hry procházíte různé plošinky a hledáte uvězněné želvičky. Vždycky je hlídá nějaký strážce, ale nepřátele najdete pochopitelně i během procházení. V pozdějších kolech budete moci na obranu využít i zbraně. Během skákání budete klasicky sbírat různé diamanty, které vám přidávají body. Ty jsou docela důležité, protože nových životů je poskrovnu a srdíčka vám pouze obnoví zdraví do plného stavu. Turtix má skvělou grafiku, plochy jsou doslova přecpány detaily a drobnými animacemi, které vám dokáží vykouzlit úsměv na tváři. Skvělá je také hudba a celkově jsme zde z technického hlediska už dlouho neměli tak vymazlenou hopsačku. Celkem na vás čeká pět různých světů: daleká Čína, starověký Egypt, amazonská džungle s indiány, polární pustina a Řecko. Každý má deset levelů a na konci na vás čeká závěrečný boss. Je to pěkná porce zábavy a protože je zde mimo klasický příběhový mód také mód arkádový, můžete si vybrat na přeskáčku libovolné kolo.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Magic Encyclopedia. First Story - hodnocení čtenářů 86 %, 64 MB
Magic Encyclopedia First Story je hra určená primárně pro ženy a dívky. Čeká vás série pětadvaceti obrazovek, ve kterých je potřeba najít a vysbírat kusy magických předmětů. Tyto se tentokrát vždy neválejí jen tak pohozené po okolí, ale je nutno kvůli nim například i rozbít vázu, zahrát si minihru nebo provést jinou akci. Za tuto snahu vás hra odmění pergamenem a hurá na další obrazovku. Ústřední dějová linka slibuje příběh nabitý hledáním ztraceného bratra. Jak už název napovídá, hra vás zavede do světa čar a kouzel a pro hidden-object hry od MyPlayCity je zkrátka typické odění grafiky tak přesládlé, že i animáky od Disneyho proti ní vypadají jako hardcore megagore vyvražďováky. Lze konstatovat, že v etablovaném a mnohými hráčkami protěžovaném subžánru hidden-object her se jedná o kvalitního zástupce. Překousnete-li tradiční hřích MyPlayCity, totiž instalování reklamního software spolu se hrou, užívejte si hledání co hrdlo ráčí.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Alice Magical Mahjong - hodnocení čtenářů 74 %, 55 MB
Alice Magical Mahjong samozřejme již podle názvu není adventurou, ale předělávkou staré čínské hazardní hry. Dnes ji známe jako nevinnou deskovou hru, která se pořád hraje. V prvních levelech se autoři snaží pravidla vysvětlit úplně od základů a stačí najít a vyrušit dvě stejné kostky kdekoliv na ploše. Později se vše ustálí na tom, že volné kostky jsou ty, které nemají blokovánu delší stranu. Zde jsou určována poněkud benevolentně. V konečném důsledku lze mít zapnutou nápovědu, která volné kostky zvýrazňuje. Jakousi kompenzací jsou mezihry, které jsou úplně jinou kategorií a musíte v nich hledat ukryté předměty na ploše. To, co je často námětem na samotnou hru je zde doplňkem a funguje to skvěle. Alice Magical Mahjong je opět hrou především pro děti ale užijí si i příznivci Mahjongu z řad dospělých.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Alex Gordon - hodnocení čtenářů 76 %, 29 MB
Hra pro děti a ženy každého věku - casual arkáda Alex Gordon ze stáje Alawar Games a distribuce MyPlayCity. V kůži chodící kočky zde přijdete na kloub tajemství tropického ostrova, a navrch ostrov stihnete obrat o veškeré bohatství. Je zde detailní, do extrému vyvedená grafika a nechybí nekrvavé pojetí, při němž sice skáčete oponentům na hlavy, ale s reálným násilím by si to nespletl ani ten nejzavilejší odpůrce videoher. Taktéž s principy hra seznamuje velmi detailně, a hratelnost se navíc postupem času mění – původní suchozemské skákání nahradí pozdější podmořské zkoumání, přibude sjíždění po laně a další dobrodružné skopičiny. Hledáte-li tedy něco na zabavení několika odpolední, Alex Gordon vám přání bezpochyby splní.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Mah Jong Quest III - 88,4 MB
Jaká je podstata štěstí? Jste Kwazi. Hru začnete při svém zrodu v chrámu na vrcholku hory a končit budete jako svraštělý stařec. Za pomoci starodávné sbírky po svém dědečkovi budete řešit náročné hádanky. Během hry se budete rozhodovat v životních volbách a hra vás provede skrze bitvy s draky, ztracenou lásku, kariérní zlomy, umělecké naplnění, naprostou destrukci, duševní probuzení, přestavování a rozvíjení rodiny. Příběh se vyvíjí podle vašich rozhodnutí, takže vybírejte s rozvahou. Na konci budete moci pouze vy spojit správné dílky, abyste našli rovnováhu, která vám přinese skutečné štěstí.
Využívejte bonusových kamenů až v nejzazší možné chvíli, když nezbývá odebrat nic jiného nebo nemůžete bez jejich aplikace pokračovat dál. Pečlivě vyzkoušejte, k čemu vlastně slouží, klidně hned na začátku hry a pak úroveň restartujte. Nemá smysl si je sušit na finální fázi a zjistit, že jsou vám při dané rozloze k ničemu. Vyvarujte se zbrklého párování osamocených kostek, které nic nezakrývají, pokud máte na výběr. Mah Jong Quest III netrpí známým a velmi frustrujícím neduhem virtuálních mahjongů, a sice že negeneruje hrací pole tak, aby nešla vyřešit.
Hru si lze stáhnout ZDE .
Jane Angel: Templar Mystery - hodnocení čtenářů 70 %, 59,2 MB
Agentka FBI Jane Angel začínát odplétat příběh, na jehož konci by mohl být nález Svatého grálu. Čeká nás odkrývání komplikovaného příběhu, ve kterém najdeme i obstojné množství historické faktografie.
Jane Angel: Templar Mystery je originálně zpracovaná hra, které zaujme kombinací kreslené grafiky a fotografií. Přestože je zde minimum animací, silně připomíná film. Pokud přivřeme oči nad obskurními předměty, máme zde nadprůměrně kvalitního zástupce "schovávaček".
Hru si lze stáhnout ZDE .